Translate

יום שני, 29 באפריל 2013

אחי ג'נטלמן (או: סיכת הצווארון מתקמבקת...)

הג'נטלמן חוזר. אחרי הראפר עם מכנסי ה"באגי" וה"בלינג", ואחרי ה"היפסטר" המורעב והיותר מידי cool 4 school, נראה כי אנו עדים לשובו של הג'נטלמן המכובד. ההדים הראשונים החלו לפני כשש שנים עם עלייתה של "מד מן" אשר הציגה גברים מסוגננים בחליפות מסוגננות. המשיך עם חזרתם לחיינו של שרלוק הולמס (הן בעיבוד קולנועי והן טלויזיוני) וג'ימס בונד. בשנה האחרונה הטרנד קיבל תאוצה ותפוצה רחבה יותר עם טוויסט צעיר ו"קול" באמצעות אלבומו האחרון של ג'סטין טימברלייק. בפרויקט מציג טימברלייק חזות "ראט-פקית", "קריספית" וצעירה אשר רקח עבורו אבי הג'נטלמן המודרני: טום פורד. המילה האחרונה טרם נאמרה,  שכן בחודשים הקרובים צפוי "לנחות" עלינו העיבוד החדש והמסקרן של באז לורמן ל"גאטסבי הגדול", בהשתתפות לאונרדו דיקפריו וטובי מגוויר. על מחלקת ההלבשה של הסרט אמונים היו "הברוק'ס ברודרס", בית אופנה נוסף הידוע בחיבתו לג'נטלמן. יחד עם תחייתו של הג'נטלמן שבה לה גם סיכת הצווארון.


הג'נטלמן לא מסתפק בחליפה כשם ש"ליידי" לא מסתפקת בשמלה. המראה הג'נטלמני מגיע מאובזר ב"אקססוריז" של החליפה, אביזרים אשר בעיני (תסלחו לי... כן?) אין בהם כל שימוש או צורך ממשי מעבר להשפרצת "שיק" (למרות שדי בכך כדי להפוך אותם לחיוניים). החל ממטפחת הכיס (כן... האם מישהו באמת משתמש בה לקנח את האף?) וכלה בתכשיטים המוסווים כפריטים פרקטים כגון: חפתים, סיכת עניבה וסיכת הצווארון. הפחות ידועה מבינהם היא האחרונה, סיכת הצווארון. סיכת הצווארון היתה פופלרית מאוד בשנות העשרים של המאה עשרים ותפקידה למעשה לשרת את העניבה בכך שהיא מאפשרת לה להיות מונחת בצורה טובה יותר. סיכת הצווארון מחברת בין שני קצוות הצווארון, עוברת מתחת לקשר העניבה ומזקיפה אותו מעט ובכך גורמת למראה מוקפד. וכמובן שבאותה עת המתכת/זהב של הסיכה מוסיפה "שיק" ויוקרה למראה. איך לובשים? כמו כל דבר חשוב להתאים את השימוש ל"לוק" הכללי ולא לראותה בפני עצמה מנותקת משאר הפריטים הנלבשים. על אף היותה קטנה היא נותנת משקל וכובד רב להופעה ולכן הייתי נמנע מללבוש אותה בשילוב פריטים דומיננטים אחרים כגון: חולצות בעלות צבע עז, הדפסים, עיטורים, עניבות בעלות טקסטורה והדפסים בולטים ושילובים מוגזמים. כמו כן, מכיוון שהיא "מחויטת" לא הייתי משתמש בה בשילוב של ג'ינס. בעקרון לא אמורים לענוד אותה ללא עניבה אבל אני אישית חושב שיכול להיות לזה טוויסט "אדג'י" מעניין אם נעשה נכונה. וכמובן שלא נשתמש בה כאשר צווארון החולצה אינו מכופתר עד סופו וכאשר אנו לובשים Button down shirts.

וכך לאחר שהיתה "קבורה" במשך זמן רב נראה כי טרנד הג'נטלמן מחזיר אותה אל חיקנו. את ההבזקים הראשונים אפשר היה לראות כמובן מהכיוון של טום פורד, המעצב האמריקאי המזוהה ביותר עם חליפות הגברים "השיקייות" ו"הקריספיות".

Image via Tom Ford

Image via Tom Ford

וכמובן על השטיח האדום בחסות הכוכבים ההוליוודים "הטרנד-סטרס":
וכבכל טרנד, גם סיכת הצווארן מצאה את דרכה ותרגומה לרשתות המהירות על מנת שכולנו נוכל להנות מ"השיק" שלה:


 Image via River Island
Image via Zara


כמה אופציות נוספות לשימוש והשראה:אני תוהה אם עוד כשנה מהיום נראה את חתני ישראל עם הטרנד הזה? מה דעתכם?


Image via Tom Ford

לקינוח עוד קצת מהג'נטלמן "שיק" בחסותם של טימברלייק ופורד: