Translate

יום רביעי, 13 בפברואר 2013

אחי שיק בגשם (או.. לצעוד בבטחה בלי להרוס נעל יפה)

באמת שאף פעם לא הבנתי את האובססיה שיש לחברה שלי (וכל שאר חברותיה...) עם נעליים. איך בלי להניד אף אף וכאילו שזה מובן מאליו הן מוציאות לפעמים גם משכורת שלמה על זוג נעליים. ויותר מזה, אם כבר השקעתן והוצאתן משכורת שלמה על זוג נעליים, הייתם מצפים שינצלו וימצו אותן עד תום, לא? זהו שלא!! הנעליים (או "האומנות" כפי שחברה שלי נוהגת לקרוא לרכישות שלה) נשארות רוב הזמן ספונות בקופסאות הענקיות שעימן הגיעו ומתאווררות משם לצורכי צעידה לעיתים רחוקות... שמורות כאילו מדובר בתכשיטי המלוכה הבריטיים. כשהיא שואלת אותי מה ללבוש (שאלה רטורית כי הרי היא אף פעם לא באמת מקשיבה למה שאני אומר), אני תמיד שואל "למה את לא לובשת את הנעליים החדשות שקנית וכל כך התלהבת מהן?" התשובה שמדהימה אותי תמיד מחדש היא "נראה לך?? השתגעת??? הם יהרסו..." אוקי... אני מבין שאחרי הצעידה הראשונה הן מתבלות אבל מותק זה טבען... אם כבר את משקיעה הרבה כסף במשהו לא תהני ממנו? עדיף כבר לרכוש ציור (שאולי גם יחזיר את ההשקעה ביום מן הימים) מה עוזר לך שהן סגורות בקופסא בתוך ארון?? באותה מידה פשוט תסתפקי בלדמיין שקנית אותן לא תרגישי שום הבדל, מלבד בחשבון בנק כמובן.

אבל אחיכם מודה ומתוודה שגם הוא נפל קורבן. נוכחתי לגלות ולהבין שהנעליים שאנחנו נועלים הם למעשה הניקוד והדיוק של ההופעה שלנו. סוג הנעל מכתיב את הטון של ההופעה ויקבע במידה רבה האם המראה שלנו ייתפש כקז'ואל, אלגנטי, ספורטיבי, מחויט... יש להן כוח רב כמעט יותר מלכל פריט אחר; הן תמיד יאפשרו לנו לשנמך הופעה מחוייטת ו"כבדה" מידי ולשדרג הופעה סטנדרטית וזרוקה. כי הרי המראה של חליפה עם סניקרס של "לאנוון" (כן אני משנן ולומד...)  או קונברס היא הרבה יותר רעננה ואדג'ית משילוב של נעלי אוקספורד מעור.
ולחילופין נעל אוקספורד מעור אלגנטית יכולה לגרום גם למראה פשוט של ג'ינס וטישרט או סריג להזיע משיק.
דווקא פה בישראל, מדינה שהקז'ואל שולט בה ביד רמה זה כלל אצבע שימושי. הרי אח שיגיע חנוק וארוז בחליפה לארוע תמיד ייקבל מבטים ותגובות שהשקיע מידי, "סניקרס" איכותיים יכולים למתן את הרשמיות ולהקפיץ את המגניבות. חשוב לזכור שהכוונה לסניקרס שוות ולא נעל ספורט מרופטת שאנחנו רצים איתה במכון והמכנס חייב להיות באורך הנכון, כלומר לא ארוך מידי, אם זאת אין שום בעיה שיהיה קצר יותר ויחשוף גרב או כרסול (ההפף אפילו עדיף) השילוב כמו שאח אחר אמר מביא את ה"וואו!" להופעה (והרי זה מה שאנחנו מחפשים.. את "וואו!").

אחרי שהפנמתי את כל זה הבנתי איפה אני צריך להשקיע את הכסף שלי וגם אני חטאתי בקניה של נעליים עם ארבע ספרות... (וחייב לציין שאחרי ששוברים את המחסום הפסיכולוגי זה הופך להיות מאוד קל להתמכר לזה...) אבל אני מודה שהחורף הזה הערים עלי קשיים. בתור "תל אביבי" שמשתמש ברגליים כדי להתנייד ממקום למקום, אני בדילמה, איך אני אצעד בגשם ובשלוליות ואסתכן בלהרוס נעל שעלתה כמו כרטיס טיסה לניו יורק? לצערנו החיכוך של הנעל עם המים הוא לא בריא ולא נקי. אז זה שלחברה שלי אין בעיה ללבוש איזה מגף ולהחליף אותו בנעל השווה שניה לפני שהיא נכנסת למשרד (עובדת במשרד אדריכלות) או לארוע ואחר כך לשבת בבית ולנקות עם חלב, למרוח קרמים, לייבש, להבריק לחתל ולעמלן את הנעל כדי שלא תהרס מפרגן לה.. נותן לי יותר זמן לראות את "יציע העיתונות" או לגלוש בפייסבוק מבלי שתפריעה לי... אם כל הכבוד אני לא בנוי לזה.. ואני בטוח שגם אתם לא. גם במחיר של לוותר על השיק. בגלל זה מאוד שמחתי שראיתי את הנעל הזו של פראדה לסתיו/חורף 2012.והינה הגירסה הנשית


במבט ראשון כמובן צחקתי ואמרתי שאין מצב שאני אפילו אחשוב על לנעול אותה. בכל זאת, גם לאחיכם יש את הגבולות שלו... אני משאיר את זה לפאשניסטות. אבל כמו אמנות (...) הן "גדלו" עלי כמו שאומרים... חזרתי אליהם פעם אחר פעם. הן נראו שונות, חדשניות וכמובן הכי שימשויות לגשמי החורף: החצי התחתון עשוי מגומי וחסין מפני הגשם והחלק העליון עשוי מעור ונותן את היוקרה והאלגנטיות של הנעל ויחד הם יוצרים את השלם שגדול מסכום חלקיו: נעל כל יכולה. נעל שטובה לחורף ולקיץ, נעל שתראה מעולה עם חליפה חנוטה בעבודה ותדאג להקנות גם מראה מרענן ונעל שתתאים גם לבילוי של דרינק אחרי העבודה עם החבר'ה אחרי שאזרוק את עניבה ואפתח כפתור בחולצה. אז נכון שהיא עולה 4000 ש"ח ואין כל כך מצב שהיא תהיי שלי (חוסך לטבעת אירוסין). אבל החברה שלחה לי לינק לגירסה היותר נגישה של "הברוקס ברודרס" אשר יצאו עם ליין שנקרא swims (שכמובן מתייחס לעמידות של הנעל בגשם) מדובר "רק" בתחתית הגומי שמתלבשת על כל נעל שתבחרו ומגיעה בחמישה צבעים (ירוק, אדום, כתום, חום, שחור). אין ספק שהיתרון הגדול בה הוא האפשרות להחליף את התחתית בין נעליים שונות, להלביש על מגף או אפילו נעל ספורט מתאימה וגם כמובן להוציא ולהכניס בקלות במהלך היום בהתאם לארוע. המחיר כבר יותר סביר ועומד על 400 ש"ח (אני כבר הזמנתי את הירוק...)


וכיאה H&M לא איחרה לבוא עם התרגום המהיר והנגיש שלהם לטרנד במחיר של 100 ש"ח ואם תזדרזו תוכלו להשיג אותם במחיר של 29 ש"ח בו הם מוצעות כעת במסגרת "הסייל" העונתי. הן מגיעות בצבעים כחול בוהק ושחור.


אבל שימו לב, בגלל שמדובר באיבזור בולט, במיוחד עם הלכתם - תרתי משמע - על אחד הצבעים הבוהקים, רצוי ששאר ההופעה תהיי סולידית כי "יותר מידי" זה "חפשן" וLess is more...

אז כמו שהקלישאה אומרת נעליים הם כרטיס הביקור שלנו ויעידו בפני העולם עד כמה אנחנו מגניבם , "קולים", יצירתיים, חושבים מחוץ לקופסא, מכובדים, שיקים ומודעים להופעה שלנו. לכן כמו שאמרתי אני כבר יודע איפה אני משקיע את הכסף שלי. כי כמו שלמדתי לאחרונה עדיף לקנות פחות אבל יותר. ואני כבר לא צוחק על החברה שלי והחברות שלה כשהן מזמינות עוד נעל של איזבל מארה בכמה מאות דולרים, ההפך אני מנצל את זה ומזמין גם משהו כדי לחסוך את דמי המשלוח...

אחים יקרים אני יודע מה תהיי הקנייה הבאה שלי... מה איתכם?